
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1 mm |
| Thickness | 0.88 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Power Dissipation | 2.7 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Power Dissipation | 2.7 W |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 3.4 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 2.8 mA |
| Output Power | 1.45 W |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 68 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | -75 dB |
| Max Output Power | 1.45 W |
| Load Impedance | 8 Ω |
| Schedule B | 8542330000 |
| Packaging | Reel |
| Type | 1-Channel Mono |
| RoHS | Compliant |
Stock: 34
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62458
Ext.Price$0.62458
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62458 | $0.62458 |
| 10 | $0.50294 | $5.02940 |
| 25 | $0.45285 | $11.32125 |
| 50 | $0.40775 | $20.38750 |
| 100 | $0.36715 | $36.71500 |
| 300 | $0.34849 | $104.54700 |
| 500 | $0.33077 | $165.38500 |
| 1000 | $0.31098 | $310.98000 |
